Купи!

Детски паметен часовник со камера

1200 MKD

Следете ја безбедноста на вашето дете во секое време!

Функции:

 • Двонасочен, стабилен и јасен разговор
 • LBS следење во реално време со прецизна локација
 • Безбедна зона на движење (поставете го опсегот на движење на детето и добијте навремено известување кога детето ќе ја напушти поставената област)
 • SOS повик кон ваш телефонски број
 • Камера и далечинско следење на гласот
 • Батерија со високи перформанси, овозможува подолго време за користење без полнење
 • Екран на допир
 • Силиконско ремче
 • USB кабел за полнење

Главни параметри:

 • GSM фреквенција: 900/1800
 • Капацитет на батеријата: 3.7V 400 mAh
 • Време на полнење: 2h
 • Резолуција на екранот: 128 x 128
 • Камера: 1,3MP
 • Време на мирување: 3-4 дена
 • RAM меморија: 32MB
 • Ултра тенок дизајн на куќиштето – 14,1 mm
 • Големина на часовник: 22 x ​​40,1 x 15,8mm
 • Должина на ременот: 22,5 cm х ширина на ременот: 21 mm
 • Тежина: 30 g

– Кратко притиснете го копчето два пати за осветлување, а потоа кратко кликнете го копчето повторно за да го исклучите светлото
– Поставување за тивок режим додека детето е во училницата или сл.
– Поддржува групен разговор со повеќе мобилни телефони
– Следењето се врши со помош на GSM мобилни ќелии од локални провајдери на услуги за мобилни телефони
– Доколку се во опасност, децата би можеле да повикаат помош со притискање на копчето SOS во траење од 3 секунди. Ќе се оствари повик на бројот што е поврзан (до 3 SOS броеви)

Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Дополнителни информации

Боја

,

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)