Купи!

Апсорбирачка простирка за кујна

Original price was: 1000 MKD.Current price is: 650 MKD.

 • Кујнска подлога која ќе ја впие целата вишок вода на подот за миг!
 • Идеална за поставување на подот пред мијалникот и рерната
 • Брзо ја апсорбира сета влага и брзо се суши
 • Закосени рабови кои превенираат сопнување
 • Нејзината површина е нелизгачка и многу едноставна за одржување
 • Можете да ја користите во бањата, кујната или во било која друга просторија. Спречува лизгање и може да се користи и како простирка за во када или туш кабина.
 • Подот ќе биде сув и чист, повеќе нема да постои ризик тој да биде оштетен, а водата и влагата нема да се шират по подот
 • Одлично се вклопува во сечија кујна или бања, совршен декоративен елемент
 • Форма: правоаголна
 • Димензии: 120 x 40cm
 • Дебелина: 4mm
 • Материјал: PVC + винил
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот: Апсорбирачка простирка за кујна

Оваа апсорбирачка простирка за кујна е идеална за секојдневна употреба и ќе ви помогне да го задржите вашиот кујнски простор чист и сув. Со своите специфични детали, карактеристики и предности, оваа простирка ќе ви нуди неверојатна вредност и удобност.

Оваа апсорбирачка простирка е изработена од висококвалитетни материјали кои се специјално дизајнирани да ги апсорбираат течностите и да ги задржат подалеку од површината. Со својата водоотпорна технологија, оваа простирка е способна да ги задржи големите количини течности, што значи дека нема да имате проблеми со протекување или пролевање на течности на вашата кујнска површина.

Оваа простирка е идеална за употреба при приготвување на храна, миење на садови или било каква друга активност во кујната. Со нејзината апсорбирачка способност, ќе можете да го задржите вашето работно место суво и безбедно, што значи дека нема да имате проблеми со капење на течности на подот или другите површини.

Оваа апсорбирачка простирка е и лесна за чистење и одржување. Можете да ја перете во машина за перење или рачно, без да губите нејзината апсорбирачка способност. Таа е издржлива и долготрајна, што значи дека ќе ви служи долго време.

Со оваа апсорбирачка простирка за кујна, ќе добиете вредност и удобност во еден производ. Не само што ќе ви помогне да го задржите вашиот кујнски простор чист и сув, туку и ќе ви овозможи да работите безбедно и без грижи за пролевање на течности. Исто така, со нејзината издржливост и лесност за одржување, оваа простирка е идеална инвестиција за вашата кујна.

Не губете време, купете ја оваа апсорбирачка простирка за кујна и уживајте во чистотата и удобноста која ќе ви ја нуди!

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.