Купи!

Апсорбирачка простирка за бања

Original price was: 800 MKD.Current price is: 450 MKD.

 • За безбедно и суво излегување од бањата!
 • Апсорбирачката подлога за бања ќе ја впие целата вишок вода на подот за миг!
 • Идеална за ставање на подот пред туш кабина или када
 • Го намалува ризикот од лизгање и паѓање во бањата, ја подобрува хигиената и безбедноста – особено погодна за постари лица и мали деца
 • Можете да ја користите во бањата, кујната или во било која друга просторија. Спречува лизгање и може да се користи и како простирка за во када или туш кабина.
 • Ја апсорбира сета влага за кратко време и брзо се суши
 • Бањата ќе биде сува и чиста, повеќе нема да постои ризик подот да биде оштетен, а водата и влагата нема да се шират по подот
 • Одлично се вклопува во сечија бања, совршен декоративен елемент
 • Лесно се чисти и одржува
 • Форма: oвална
 • Димензии: 40 x 60 cm
 • Дебелина: 4mm
 • Материјал: PVC + винил

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Апсорбирачката простирка за бања е неизоставен дел од вашата купатила. Оваа простирка е специјално дизајнирана да го апсорбира влагата и да ја задржува подалеку од вашите подови, што го прави идеален избор за вашето домашно удобство.

Оваа простирка е изработена од висококвалитетен материјал кој е мек и пријатен на допир. Со својата висока апсорпција, оваа простирка е способна да го задржи големото количество вода и влага, што значи дека вашите подови ќе останат суви и безбедни.

Одличната апсорпција на оваа простирка не само што ја чини вашата купатила безбедни, туку и ја намалува опасноста од падови и излизгувања. Со својата анти-клизна површина, оваа простирка ви нуди дополнителна сигурност и стабилност додека стоите или се движите во купатилото.

Оваа простирка е идеална за секојдневна употреба и е лесна за одржување. Можете да ја перете во машина за перење и да ја осушите на воздух, што значи дека нема потреба да се грижите за рачно перење или специјални постапки за одржување.

Со својот модерен и стилен дизајн, оваа апсорбирачка простирка ќе го надополни изгледот на вашето купатило. Достапна во различни бои и димензии, можете да ја изберете онаа која најдобро одговара на вашите потреби и стил.

Не губете време и направете го вашето купатило уште подобро со оваа апсорбирачка простирка. Осигурете си безбедност, удобност и стил со еден производ.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.