Купи!

Апарат за мерење крвен притисок за надлактица

Original price was: 1850 MKD.Current price is: 999 MKD.

 • Дигитален апарат за мерење крвен притисок и пулс
 • Многу прецизно мерење, препорачан од профеционалци и лекари, лесен за употреба
 • Голем екран – погоден и за постари лица кои имаат слаб вид
 • Работи со притискање на едно копче
 • 2х99 памети 99 резултати на мерење
 • Два начини на полнење: преку струја или со 4 х AA батерии
 • Тежина: 220g
 • Димензии: 115 x 96 x 59
 • Компактен и мал, лесен за носење
 • Се исклучува сам по 1мин. неактивност
 • Клинички испитан, совршен за споредување податоци и следење на состојбата на крвниот притисок во реално време
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот:

Апаратот за мерење крвен притисок за надлактица е иновативен и прецизен уред кој ќе ви помогне да го следите и контролирате вашиот крвен притисок на едно лесен и ефикасен начин. Овој апарат е дизајниран со најновите технолошки напредоци и нуди многу предности и функции за корисниците.

Овој апарат за мерење крвен притисок е изработен со врвен квалитет и прецизност, што го прави идеален за домашна употреба. Со неговата иновативна технологија, можете да го мерите вашиот крвен притисок со само еден притисок на копчето. Тоа значи дека ќе можете да го следите вашиот крвен притисок во секое време и на секое место, без потреба од посета на лекар.

Овој апарат е лесен за користење и нуди јасен и читлив екран, што ви овозможува да ги видите вашите мерења со лесност. Исто така, апаратот има меморија за зачувување на претходните мерења, што ви овозможува да ги следите промените во вашиот крвен притисок со текот на времето.

Овој апарат за мерење крвен притисок е идеален за сите возрасти и секојдневна употреба. Со неговата компактна и пренослива дизајн, можете да го носите каде и да одите и да го користите кога ви е најудобно. Овој апарат е идеален за луѓе кои имаат хипертензија или други проблеми со крвниот притисок, бидејќи им овозможува да го следат и контролираат својот здравствен статус.

Со купување на овој апарат за мерење крвен притисок, добивате не само прецизен и надежен уред, туку и мир на совеста и контрола врз вашето здравје. Не е потребно да се притеснувате за вашето здравје, бидејќи со овој апарат можете да го следите и контролирате вашиот крвен притисок на едно лесен и ефикасен начин.

Земете го контролата врз вашето здравје со овој иновативен апарат за мерење крвен притисок за надлактица и уживајте во мирот и сигурноста што ви го нуди.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.