Купи!

Автомобил кој прави трикови и акробации

1999 MKD

 • Автомобил-играчка за деца кој прави трикови и акробации
 • Се управува со далечински управувач или со контролер кој се поставува на рака
 • Сензор за гестикулации: автомобилот може да ја почувствува промената на гестови на вашиот контролер за возење со раката и да се трансформира
 • Двете оски на автомобилот се независни една од друга и затоа тој може да се движи напред-назад, да се ротира за 360 степени, да се превртува…
 • Флексибилноста и брзината апсолутно ќе ве изненадат
 • Автомобилот може да се движи со 7 км/ч, што претставува предизвик за организирање на трки меѓу повеќе автомобили
 • Фреквенција: 2,4GHz
 • Домет на далечинска контрола: 30~35m
 • Батерија: вградена литиумска батерија 3.7V/500mAh
 • Време на полнење: 2h
  Време на употреба: 35-45мин. (разумно време за игра)
 • Димензии: 21,5 x 13 x 6,5cm
 • Опремен е со два моќни електро мотори, погон на сите тркала, бионички ‘рбет, LED светла и динамична музика, што го прави многу интересна играчка за вашите најмили
 • Резервоар за вода кој овозможува автомобилот да прави водена прашина за да изгледа како да испушта издувни гасови
 • Тркалата се флексибилни и многу издржливи што му овозможува да се движи по секакви површини: асфалт, песок, камења, трева и сл.
 • Совршен подарок за повозрасните деца
 • Возраст: 8+

Нема на залиха

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба Тотал Логистик и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-2 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)