Купи!

Автоматска пумпа за вода

Original price was: 1300 MKD.Current price is: 450 MKD.

Автоматска пумпа за вода која Ви овозможува поздрав начин на живот. Лесна за употреба, нема потреба да се измачувате со тешките шишиња со вода или да се заморувате со чистење на диспензерот, со оваа пумпа проблемот е решен.

Овој апарат е се што ви е потребно во домаќинството. Се поврзува со класичен USB кабел со што на тој начин се полни батеријата. Полнењето трае околу 3-4 часа, практично се користи до 2 недели со 1 полнење. Доколку се изгаси сијаличката на индикаторот тоа означува дека батеријата е празна.

СОВЕТ: Пумпата автоматски ќе застане по 1 минута. Во спротивно, можете да го притиснете и задржите копчето 3 секунди за да го промените режимот во незапирлива. Ве молиме исчистете ја силиконската цевка со под 50 степени топла вода пред првата употреба.

Материјал:

  • Дизајн од пластика
  • Цевка за излез на вода од нерѓосувачки челик со модерен и мал дизајн отпорен на абразија
  • Внатрешна цевка за извлекување вода – силиконска
  • Вградена батерија со полнење од 1200mAh

Инсталирање: Прицврстете ја пумпата на отворот од шишето и притиснете на индикаторот

Забрането е користење на други пијалоци

Одговара на балони за вода од : 1,5L ; 5.7L ; 10L ; 11.3L ; 15L ; 18.9L.

Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Автоматската пумпа за вода е иновативен производ кој ќе го подобри вашето искуство со водоснабдувањето. Оваа пумпа е дизајнирана да ви обезбеди постојан и силовит приток на вода во вашата дома или работно место.

Одлична квалитетна изработка и надежност се само дел од карактеристиките на оваа автоматска пумпа. Со вградениот сензор за притисок, пумпата автоматски се вклучува и исклучува, осигурувајќи постојан приток на вода без потреба од рачно вклучување и исклучување.

Оваа пумпа е исклучително ефикасна и енергетски ефикасна, што значи дека ќе ви помогне да заштедите на електричната енергија и да го намалите вашиот сметководствен трошок. Со нејзината висока производна моќност, оваа пумпа е способна да обезбеди силовит приток на вода во секое време, без прекини или намалување на притисокот.

Оваа автоматска пумпа е идеална за домови, градини, фонтани, фабрики и други простории каде што постои потреба од постојан и силовит приток на вода. Со нејзината компактна и ергономска изработка, оваа пумпа е лесна за инсталирање и користење.

Не само што ќе ви обезбеди постојан приток на вода, туку и ќе ви помогне да го подобрите квалитетот на вашето живеење. Со оваа пумпа, ќе можете да уживате во силовит приток на вода за вашите секојдневни потреби, како што се туширање, миење на атомобилот или полнење на базенот.

Не губете време и енергија со непостојан приток на вода. Инвестирајте во нашата автоматска пумпа за вода и добијте постојан и силовит приток на вода, што ќе ви овозможи да се фокусирате на она што е важно во вашиот живот.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

  1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
  2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.

Кои рекламации НЕ се прифатени? Производите кои спаѓаат во асортиманот на лична нега и хигиена НЕ подлежат на информации. Ве молиме да се консултирате со нашиот тим пред да нарачате доколку не сте сигурни. Ви благодариме на разбирањето.