Купи!

Абразивен диск за брусење

Original price was: 350 MKD.Current price is: 250 MKD.

 • Висококвалитетен лепезаст диск за брусење
 • Материјал за обработка: челик, inox, дрво…
 • Одличен за отстранување на боја, ‘рѓа, полирање на шевовите за заварување, оборување на ивици, отстранување на остатоци материјал, брусење на површината на челик итн.
 • Сврзувачко средство: смола
 • Високи перформанси
 • Максимална брзина: 13300RPM
 • Гранулација: 40
 • 80M/S
 • Димензии: 115 х 22,2
 • Во оваа понуда добивате 1 парче диск за брусење
Количина:
Достава:
150ден (1-3 раб. дена)
Плаќање:
При достава

Опис

Опис на производот: Абразивен диск за брусење

Овој абразивен диск за брусење е идеален за секоја работилница и домашна употреба. Со својата висококвалитетна изработка и надежност, овој диск ќе ви помогне да ги постигнете совршените резултати при брусењето.

Овој абразивен диск е изработен од висококвалитетен материјал кој е издржлив и трајен. Со својата висока отпорност на истрошување, овој диск ќе ви овозможи да го користите подолго време, без потреба од чести замени.

Дискот е дизајниран со специјални абразивни честички кои гарантираат брзо и ефикасно брусење. Со својата висока степен на отстранување на материјалот, овој диск ќе ви помогне да ги завршите вашите проекти со леснотија и брзина.

Овој абразивен диск е компатибилен со различни видови брусилки и може да се користи за брусење на различни материјали, вклучувајќи го дрво, метал, пластика и камен. Ова значи дека можете да го користите за различни проекти и задачи, што го прави идеален избор за секој домаќин и професионален работник.

Со овој абразивен диск, ќе можете да ги постигнете гладки и рамни површини, без неравности и несовршенства. Вашите проекти ќе изгледаат професионално и квалитетно, што ќе ви донесе пофалби и задоволство.

Исто така, овој абразивен диск е лесен за користење и манипулација. Со својата прецизна конструкција и ергономски дизајн, дискот е комфортен за држање и нуди стабилност при работа. Вие ќе можете да го контролирате брусењето и да го постигнете желаниот резултат без проблеми.

Овој абразивен диск за брусење е вистинска вредност за вашите пари. Со своите квалитетни перформанси и издржливост, овој диск ќе ви служи долги години и ќе ви помогне да ги завршите вашите проекти со перфекција.

Не губете време, купете го овој абразивен диск за брусење и добијте го инструментот кој ќе ви помогне да ги постигнете совршените резултати и да ги задоволите вашите потреби при брусењето.

Плаќање и достава

Доставата чини 150 денари и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирската служба MEX и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Курирот пратката ја доставува на адресата за испорака во период од 9:00 до 17:00 часот.

Пред да се изврши доставата, вообичаена пракса е курирот да Ве побара на телефонскиот број кој сте сте го впишале при креирање на нарачката со цел да го потврдите терминот за достава.

Ве молиме во тој период да обезбедите лице на соодветната адреса за прием на пратката.

Напоменуваме дека курирот не е во можност да чека за да изврши испорака, затоа Ве молиме да бидете достапни на телефонскиот број, како и договореното место за испорака.

Доколку курирот не Ве најде на дадената адреса, должен е повторно да Ве побара.

Доколку после неколку обиди за достава не Ве најде на договорената адреса, пратката ќе ни ја врати нам.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не ги преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

Гаранции

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни.

Нарачателот е должен веднаш по приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи фабрички неисправности или оштетувања.

Гаранцијата за замена или рефундација е 30 дена од приемот на пратката.

Рефундации

Процесот на рефундација е:
1. Преку нашата Facebook фан страна кликајки на следниот линк: Facebook Порака
2. За побрзо спроведување, ве молиме да го имате при рака бројот на нарачката или телефонскиот број на кој е направена нарачката.
3. Рефундацијата ке биде процесуирана истиот ден, вашите средства ќе бидат спремени и предадени на курирската служба.
3. Во наредните 1-2 работни дена, ќе ви биде доставено плико со средствата а вие ќе го вратите производот на курирот.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Де Лукс Хаус го задржува правото да не изврши рефундација.

Како да нарачате

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да отворите Facebook messenger директно на нашата страна: Facebook Порака. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција)

Често поставувани прашања

Дали постои физичка продавница или работите само со достава?
-Delux Haus во моментов работи само како online продавница. Вршиме испорака до адреса низ цела Македонија.

Дали може лично да го подигнам производот?
-Во моментов не нудиме опции за лично преземање на производите. Вршиме испорака исклучиво.

Како ќе знам дека успешно сум нарачал/а?
-Во моментот кога ќе ја завршите процедурата за купување на производот ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека нарачката е успешно направена. Доколку не сте сигурни дали успешно сте ја комплетирале нарачката, или не сте сигурни дали сте оставиле точни податоци, можете да нè контактирате во секое време на социјалните мрежи Facebook или Instagram.